×
Назад

2022.12.01

„AXIOMA METERING“ GAMYKLOJE – VANDENS SKAITIKLIŲ BESIDAIRANTI TAIVANO DELEGACIJA

Skaitiklių gamybos plėtrą planuojanti „Axioma Metering“ nusitaikė į Taivano rinką, kurios poreikis – 7 mln. vandens skaitiklių. Kompanijos gamykloje svečiavosi Taivano delegacija, kuri dairosi partnerių potencialiems produktams – lietuviškiems skaitikliams su Taivano gamybos procesoriais.

Svečiai apžiūrėjo, kaip jau šiandien Lietuvoje į ultragarso principu veikiančius išmaniuosius vandens skaitiklius montuojami taivanietiški procesoriai. Nutrūkus tiekimo grandinei ir šių detalių tiekimui iš Japonijos, taivaniečiai įmonei „Axioma Metering“ ištiesė pagalbos ranką – patiekė 200 000 procesorių.

Nors 2023 metais skaitiklių gamintojas planuoja iš Taivano pirkti kelis kartus daugiau procesorių, atrodo, kad tai – tik partnerystės pradžia.

„Dabar su taivaniečiais diskutuojame apie tolesnį procesorių tiekimą, planus mūsų skaitiklius eksportuoti į Taivaną“, – sako Ignas Vosylius, „Axioma Metering“ vadovas.

Taivanas deda daug pastangų į miestų infrastruktūros modernizavimą, skaitmenizavimą, siekia turėti išmaniuosius miestus, o vienas iš tokio miesto elementų – išmanūs skaitikliai infrastruktūrai valdyti.

„Diskutuojame su Taivano valstybine vandens tinklų įmone. Kitaip nei Lietuvos miestuose, kuriuose veikia skirtingi vandens tiekėjai, ten viena organizacija rūpinasi visa šalimi. Yra 7 mln. namų ūkių pagrindiniuose šalies miestuose“, – verslo plėtros galimybę pristato I. Vosylius.

Anot jo, taivaniečiai jau bando Lietuvoje sukurtus produktus ir kol kas viskas vyksta sklandžiai. Pirmiausia Taivano atstovai atsirinks, kokią technologiją norės naudoti, o tada pagal tai įmonei–laimėtojai reikės sertifikuotis.

„Taivaniečiai nori, kad su jų komponentais būtų sukuriami didesni sprendimai. Jiems labai svarbi šalių partnerystė, ciklinė grandinė. Racionaliai galima pagrįsti, kodėl renkasi lietuvišką produktą“, – lietuviško produkto su taivanietišku procesoriumi privalumus vardija vadovas.

Anot jo, 7 mln. skaitiklių yra gana didelis projektas – taivaniečiai norėtų dirbti su vienu strateginiu partneriu, planuoja ilgesnį atrankos ir bandymų procesą. „Dabar jie nori, kad tai būtų viena įmonė. Dirbame, kad mes ja būtume“, – sako I. Vosylius.

„Mūsų projektas konkurencingas didžiąją dalimi dėl proceso, kaip mes jį gaminame. Robotizacija, konstrukciniai sprendimai, kurie leidžia efektyviai gaminti didelį kiekį. Taivanas nėra galutinio produkto gamybinė šalis kaip Kinija. Taivanas orientuojasi į pridėtinę vertę didinančius komponentus – mikroprocesorius, baterijas, elektronikos dalis“, – pasakoja jis.

Vadovo teigimu, jei Taivanas rinksis geriausią produktą, o sprendimą priims ne po penkerių metų, o pavyzdžiui, kitais metais, „Axioma Metering“ turi geras galimybes.

Anot I. Vosyliaus, tiek didžiausias Taivano miestas Taipėjus, tiek Vilnius viešai deklaruoja partnerystę ir norą tapti išmaniaisiais miestais. Išmanieji vandens skaitikliai jau greitai bus pradėti diegti Vilniuje, o Taipėjus gali pasekti Vilniaus pavyzdžiu.

„Vilniuje laimėjome projektą ir tą pavyzdį panaudosime, nes turime daug įgyvendintų pavyzdžių, kuriuos galime parodyti įvairiose pasaulio šalyse, bet Taivano atstovai Vilnių stebi ypač atidžiai. Miestai tarsi dalijasi gerąja praktika“, – sako I. Vosylius.

Šiuo metu „Axioma Metering“ gamykla veikia visu pajėgumu, skaičiuoja iki maždaug 30 mln. Eur šiais metais augsiančius pardavimus. 2023 metais kompanija planuoja pasiekti apie 80 mln. Eur pardavimus.

„Axioma Metering“ iki 2024 m. pirmo ketvirčio pabaigos ketina į investuoti apie 20 mln. Eur į naują gamyklą: 15 mln. Eur – į gamyklos statybą, 5 mln. Eur – į naują vandens skaitiklių gamybos liniją.

Bendrai naujojoje gamykloje iki 2025 m. planuojama įrengti 4 naujas gamybos linijas, kurios leis per metus pagaminti 3 kartus daugiau skaitiklių.


Желая улучшить ваш опыт поиска по данному веб-сайту, мы используем куки-файлы (cookies). Нажав на кнопку «Согласен(-на)» или продолжив поиск, вы подтверждаете свое согласие с записью куки-файлов. Более подробную информацию о куки-файлах вы найдете в политике конфиденциальности.