×
Назад

2021.04.09

AXIOMA METERING LAIMĖJO SVARBŲ PATENTŲ GINČĄ

Bendrovė „Axioma Metering" pasiekė svarbią pergalę prieš Danijos įmonę „Kamstrup" patentų byloje JAV. Po 22 mėnesius trukusio teisinio ginčo nagrinėjimo JAV patentų biuras pripažino „Kamstrup“ patentą niekiniu.

„Tai buvo ilgas ir daug resursų pareikalavęs procesas, tačiau jam pasibaigus džiaugiamės ne tik įrodę savo teises. Patentą pripažinus negaliojančiu, atvėrėme kelią kitoms technologijų bendrovėms be dirbtinių suvaržymų pristatyti savo inovacijas klientams. Tegul laimi geriausias produktas", - sako „Axioma Metering" generalinis direktorius Ignas Vosylius.

Išmaniuosius skaitiklius taip pat vystanti Danijos bendrovė „Kamstrup“ kaltino Lietuvos bendrovę plagijuojant patentuotą ultragarsu paremtą vandens skaitiklių technologiją.

2019-ųjų birželį „Axioma Metering“ sulaukė kvietimo į JAV Kolorado teismą dėl patento pažeidimo ir 15 skirtingų pretenzijų, susijusių su bendrovės produktu. Situacijos aiškinimasis persikėlė į JAV patentų biurą, kuris balandžio 1 d. pateikė savo verdiktą, palankų „Axioma Metering“.

„Patentų nagrinėjimo ir apeliacinė tarnyba pripažino negaliojančias pretenzijas, pateiktas dėl „Kamstrup“ vandens skaitiklio, kuriame naudojamas ultragarsas, patento. Priimtu sprendimu negaliojančiomis pripažįstamos visos 15 bendrovės teiktų pretenzijų paralelinėje byloje, prieš „Axioma Metering“ pradėtoje Kolorado teisme 2019 m. birželį“, – nutartį cituoja JAV teisinių naujienų portalas „Law360“.

„Kamstrup“ patentas (kuris galioja vos keliose Europos šalyse) iš esmės grindžiamas tais pačiais teiginiais kaip ir JAV patento versija.

„Po JAV patentų biuro sprendimo nebėra abejonių, kad analogiškų procesų keliose Europos šalyse laukia toks pats likimas. Tai neturės jokios įtakos mūsų pasaulinei strategijai", - sako I. Vosylius.

Nuo 2018 metų, kuomet rinkoje pasirodė „Axioma Metering“ naujos kartos skaitiklis „Qalcosonic W1", lietuviai įvairiose šalyse laimėjo visus svarbiausius konkursus, kuriuose konkuravo su „Kamstrup". Visi laimėjimai – skaidrūs, pagrįsti moderniomis technologijomis, lankstumu ir konkurencingomis kainomis.

„Įrodėme, kad į bauginimus reaguojame užtikrintai ir nuosekliai. Pasiekėme savo tikslą JAV ir tėra laiko klausimas, kada to paties pasieksime Europos rinkose. Jeigu prireiks, nueisime visą reikalingą kelią, kad užtikrintume savo teisę pasiūlyti geriausius įmanomus produktus visose Europos šalyse", - sako I. Vosylius.

Plačiau skaitykite ->https://news.bloomberglaw.com/ip-law/axioma-metering-beats-rivals-water-meter-patent-at-tribunal


Желая улучшить ваш опыт поиска по данному веб-сайту, мы используем куки-файлы (cookies). Нажав на кнопку «Согласен(-на)» или продолжив поиск, вы подтверждаете свое согласие с записью куки-файлов. Более подробную информацию о куки-файлах вы найдете в политике конфиденциальности.